pon. apr 22nd, 2024

Na 11. Međunarodnom festivalu „Muzičko proleće“ – Srbija, nastupio je veliki broj učesnika iz regiona u svim disciplinama (harmonika, klavir, gitara, solo pjevanje, violina, violončelo, flauta, klarinet), a učesnike takmičenja harmonika i kamerna muzika ocjenjivao je stručni žiri iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Takmičenje je organizovano on line. Naši učenici su i ovog puta bili prepoznatljivi po osvajanju brojnih nagrada.

Učenici odsjeka harmonike osvojili su sljedeće rezultate:

*disciplina harmonika solo (osnovna škola) – Vuk Vujačić, I nagrada (93,67 poena) u klasi profesorice Ljiljane Radović;

*disciplina harmonika solo (srednja škola) – Joko Mićković, I nagrada, Laureat kategorije (98,33 poena) u klasi profesorice Vesne Šarac; Milena Drašković, I nagrada (95,33 poena) u klasi profesorice Vesne Šarac; Dimitrije Knežević, I nagrada (96,67 poena), u klasi profesorice Vesne Šarac.

*disciplina Kamerna muzika – Kvartet harmonika Joko Mićković, Dimitrije Knežević, Milena Drašković i Matija Zirojević, I nagrada (97,33 poena) u klasi profesorice Vesne Šarac.

Ovaj uspjeh je  rezultat rada i truda, kako naših učenika tako i njihovih mentora.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *