sub. jun 22nd, 2024

U Hrvatskoj, tačnije u Osijeku, održano je IX Međunarodno takmičenje solo pjevača „Lav Mirski“ u periodu od 7. do 9. maja. Zbog epidemiološke situacije takmičenje je organizovano on line na kojem je učestvovalo 104 pjevača iz petnaest zemalja (Hrvatske, Srbije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Češke, Slovačke, Letonije, Poljske, Slovenije, Austrije, Njemačke, Jermenije, Meksika, Tajvana i Crne Gore). I pored jake  konkurencije učenice naše škole uspjele su da zadive članove stručnog žirija čija su imena vrlo prepoznatljiva (Berislav Jerković, Rowena Crowley, Maria Temesi, Violeta Radaković Pančetović, Elem Eley, Barbara Jernejčić-Furst, Martina Gojčeta Silić, Filip Pavišić, Lauren Dasappa, Ivana Garaj Korpar).

Iako naviknuti na uspjehe, nećemo skrivati zadovoljstvo zbog postignutih rezultata naših djevojaka u klasi profesorice Diane Floršić Marković.

Osvojile su sljedeće nagrade:

Prva kategorija (44 takmičara): Ljubica Mirković – I nagrada ; Mikica Mirković – II nagrada; Maša Deretić – III nagrada.

Druga kategorija (18 takmičara): Hajdana Glušica – II nagrada.

Činjenica je da se učenici naše škole visoko kotiraju  na raznim takmičenjima o čemu svjedoče brojne nagrade koje su i ovog puta neizostavno došle.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *